DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Lupenitky a jiné strašilky

                         INSEKTÁRIUM

     Vhodné insektárium může být terárium,5l zavařovací láhev či speciální insektárium na objednání nebo zhotovené se síťkou místo stěn.

Strop insektária si můžete klidně vyrobit sami.

 

             2.Optimální velikost insektária je:Výška 2,5-3x vyšší než je strašilka na délku, aby se bezproblémově svlékla.A š´řka taková, aby se strašilka mohla pohybovat(to je snad jasné).

             3.Rosit 2-3x denně je velice důležité na udržení vlhkosti v insektáriu a tím se i strašilka napije.

             4.Zde je moje insektárium:  

                Potrava

       Nejlepší je určitě ostružina,ale může být i maliník a břečťan záleží na druhu, ale zůstal bych u toho ostružiníku.Lze jej najít i pod sněhem.Chcete li, abz listí déle vydrželo,dejte ho do vody ale pozor ať se neutopí strašilka.Dobré je nádobku zajistit tak,abz do ní nespadla. 

      ostružina:  

         

       Přepravka a insektárium = faunarium!!

Zde je fotka  insektária z umělé hmoty a dají se v něm chovat plazi, obojživelníci, hlodavci a hmyz. Vřele doporučuji! Kupujte spíš větší faunária stojí okolo 200 kč.

Zde je rozprašovač, který lze koupit v květinářství, zverimexu nebo třeba v obi! Zaručí vlhkost v insektáriu.U některých rosprašovačů si lze nastavit i sílu rosení.

                                    Co v zimě?

Listy se dají najít i pod sněhem, nebo si můžete udělat zásobu větviček ostružiníku. V případě že nebudete mít dostatek potravy, můžou se lupenitky vzájemně požírat. (viz. nemoci atd.) Ale nesežerou se úplně celé. Lepší jsou druhy bez trnů aby se strašilky neporanily.